Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

domy z Kontenerów Opoczno

Prasóweczki

Rody z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego – Budownictwo modułowe to jeszcze niezwykle łatwa gałąź przemysłu. Budownictwo kontenerowe, będące jakimś z rzędów budownictwa modułowego wykorzystywane jest obecnie do dużego i raczej taniego budowania obiektów przemysłowych, gastronomicznych, biurowych, i nawet mieszkalnych. Co więcej, z kontenerów coraz częściej opiera się szkoły, przedszkola, zaplecza sportowe lub te domki letniskowe. Dzieje się tak dlatego, że domki z kontenerów znajdują zastosowanie niemal w jakiejkolwiek dziedzinie, a biura z kontenerów czerpią z jeszcze większego popytu. Jeszcze jedną wielką formą zastosowania kontenerów są pawilione handlowe i budynki socjalne.

domy z Kontenerów Biała Rawska

Budynki z kontenerów – hit czy kit?

Zobacz również Wypalarnia kawy sklep

Albo to możliwe, aby stworzyć komfortowy, praktyczny oraz do tego doskonały budynek mieszkalny ze „prostego” kontenera? Oczywiście, że tak, zwłaszcza że nowe budownictwo, prezentuje się surowym, zimnym stylem i prawymi, wręcz geometrycznymi formami. Zbudowanie wygodnego domu z kontenerów istnieje nie tylko możliwe, ale też coraz popularniejsze. Taki lokal istnieje nie tylko wiele popularniejszy w działaniu, w porównaniu do tradycyjnego budownictwa, ale i wyróżnia go duża energooszczędność. Wygląda dlatego na to, że budynki z kontenerów są hitem idealnie uzupełniającym się w panujące trendy.

domy z Kontenerów Biała Rawska

Budownictwo modułowe – na czym polega budowa rodu z kontenera?

Do sieci lokali z kontenerów najczęściej używane są kontenery morskie. Są one zrobione z samonośnej stalowej ramy, zbudowanej z zamkniętych, walcowanych profili. Profile też są odpowiednio zabezpieczone przed korozją poprzez piaskowanie i pokrycie warstwą lakieru antykorozyjnego. Zewnętrzne ściany kontenera, sufit i podłoga wykonane są z zmian z blachy ocynkowanej, która usztywniana jest wzmocnieniami bocznymi, ponadto wypełnione są one materiałem izolacyjnym, takim jak wełna mineralna lub płyty PUR.
domy z Kontenerów Biała Rawska

We wnętrzach rodów z kontenerów realizowane są laminowane płyty wiórowe lub płyty kartonowo-gipsowe. Elewacje z zmiany robi się na tej jednej istocie gdy w wypadku tradycyjnego budownictwa.

domy z Kontenerów Biała Rawska

zobacz również Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *